Amphenol Commercial Products L717DFB25PVF
L717DFB25PVF picture photo
Mfg. Part Number
L717DFB25PVF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717DFB25PVF.pdf
Availability of L717DFB25PVF
QUANTITY
L717DFB25PVF Order Process
Ship out your order
Specifications of L717DFB25PVF
Internal Part NumberEIS-L717DFB25PVF
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717DFB25PVF
Related LinksL717DF, L717DFB25PVF Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717DFB25PVF Details Description
Related parts for L717DFB25PVF
CONN PWR JACK DC 0.65X2.75MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.76KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 4POS VERT datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP LNA 5V 2500MHZ 8HWSON datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf