Amphenol Commercial Products L717SDA15PVFC309
L717SDA15PVFC309 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDA15PVFC309
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L717SDA15PVFC309.pdf
Availability of L717SDA15PVFC309
QUANTITY
L717SDA15PVFC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDA15PVFC309
Internal Part NumberEIS-L717SDA15PVFC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDA15PVFC309
Related LinksL717SDA1, L717SDA15PVFC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDA15PVFC309 Details Description
Related parts for L717SDA15PVFC309
RES SMD 523 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 50POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT SKT datasheet.pdf