Xilinx XCS20XL-3VQG100I
XCS20XL-3VQG100I picture photo
Mfg. Part Number
XCS20XL-3VQG100I
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 160 I/O 208QFP
Datasheet Download
XCS20XL-3VQG100I.pdf
Availability of XCS20XL-3VQG100I
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XCS20XL-3VQG100I Order Process
Ship out your order
Specifications of XCS20XL-3VQG100I
Internal Part NumberEIS-XCS20XL-3VQG100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by XILINX
Delivery TimeIn stock, ship XCS20XL-3VQG100IXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full DetailsSpartan and Spartan-XL Families Field Programmable Gate Arrays
SeriesXCS20XL-
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP100
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCS20XL-3VQG100I
Alternative Part (Replacement)EIS-XCS20XL-3VQG100I
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategorySpartan and Spartan-XL FPGA Families
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Spartan and Spartan-XL FPGA Families
Related LinksXCS20XL-, XCS20XL-3VQG100I Datasheet, Xilinx Distributor
XCS20XL-3VQG100I Details Description
Related parts for XCS20XL-3VQG100I
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
GDT 300V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUAD 4INP 32-QFN datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MICRO 9C P 30" YEL NI datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA 44-SSOP datasheet.pdf