Amphenol Commercial Products L717SDBG25POL2RM8C309
L717SDBG25POL2RM8C309 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDBG25POL2RM8C309
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717SDBG25POL2RM8C309.pdf
Availability of L717SDBG25POL2RM8C309
QUANTITY
L717SDBG25POL2RM8C309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDBG25POL2RM8C309
Internal Part NumberEIS-L717SDBG25POL2RM8C309
Industrial Solutions
Standard Package500
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3); Mating Side; Female Screwlock (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDBG25POL2RM8C309
Related LinksL717SDBG25, L717SDBG25POL2RM8C309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDBG25POL2RM8C309 Details Description
Related parts for L717SDBG25POL2RM8C309
PANEL FRONT 24.5X19X0.13" NAT datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 870MA 160 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf