Amphenol Commercial Products L717SDBH25P1AMNR106RM6
L717SDBH25P1AMNR106RM6 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDBH25P1AMNR106RM6
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L717SDBH25P1AMNR106RM6.pdf
Availability of L717SDBH25P1AMNR106RM6
QUANTITY
L717SDBH25P1AMNR106RM6 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDBH25P1AMNR106RM6
Internal Part NumberEIS-L717SDBH25P1AMNR106RM6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSD
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder Cup
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDBH25P1AMNR106RM6
Related LinksL717SDBH25P, L717SDBH25P1AMNR106RM6 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDBH25P1AMNR106RM6 Details Description
Related parts for L717SDBH25P1AMNR106RM6
IDC CABLE - MSC20K/MC20M/MCF20K datasheet.pdf
OSC BLANK UNPROGRAMMED HALF SIZE datasheet.pdf
IC ADC SRL 8CH 10BIT LP 20-DIP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 4BIT SYNC BIN COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
POWR STRP 19"15A 6OUT 15'CRD BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND 11.5MM datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS W/CAN 28SOIC datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 16DFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 32MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf