Amphenol Commercial Products L777HDAG26POL2
L777HDAG26POL2 picture photo
Mfg. Part Number
L777HDAG26POL2
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L777HDAG26POL2.pdf
Availability of L777HDAG26POL2
QUANTITY
L777HDAG26POL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L777HDAG26POL2
Internal Part NumberEIS-L777HDAG26POL2
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777HDAG26POL2
Related LinksL777HDA, L777HDAG26POL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777HDAG26POL2 Details Description
Related parts for L777HDAG26POL2
RES 7.5 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 5PIN BLK/SILVER datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SO datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 10V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A 8TDSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf