Amphenol Commercial Products L777HDAH26P
L777HDAH26P picture photo
Mfg. Part Number
L777HDAH26P
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L777HDAH26P.pdf
Availability of L777HDAH26P
QUANTITY
L777HDAH26P Order Process
Ship out your order
Specifications of L777HDAH26P
Internal Part NumberEIS-L777HDAH26P
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777HDAH26P
Related LinksL777H, L777HDAH26P Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777HDAH26P Details Description
Related parts for L777HDAH26P
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC 4.55V PROCESSOR MON 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.6V SNT-4A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 634 OHM 1% 5W datasheet.pdf