Amphenol Commercial Products L777HDB44POL2
L777HDB44POL2 picture photo
Mfg. Part Number
L777HDB44POL2
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L777HDB44POL2.pdf
Availability of L777HDB44POL2
QUANTITY
L777HDB44POL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L777HDB44POL2
Internal Part NumberEIS-L777HDB44POL2
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions44
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777HDB44POL2
Related LinksL777HD, L777HDB44POL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777HDB44POL2 Details Description
Related parts for L777HDB44POL2
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 48A TO-247 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 85MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 40' X 14" datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.070" datasheet.pdf
FUSE HOLDER 58V 60A PANEL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM datasheet.pdf
TV 26C 26#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
150UF 100V 11X38 105C AXI datasheet.pdf