Amphenol Commercial Products L77DA15S1ATN
L77DA15S1ATN picture photo
Mfg. Part Number
L77DA15S1ATN
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DA15S1ATN.pdf
Availability of L77DA15S1ATN
QUANTITY
L77DA15S1ATN Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DA15S1ATN
Internal Part NumberEIS-L77DA15S1ATN
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesMounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DA15S1ATN
Related LinksL77DA1, L77DA15S1ATN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DA15S1ATN Details Description
Related parts for L77DA15S1ATN
POST BINDING STD DL HEAD 8/32 AU datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 200V datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
INDICATOR RECT RED PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
FAN BLOWER 97.2X33MM 12VDC WIRE datasheet.pdf