Amphenol Commercial Products L77DA15SOL2R063
L77DA15SOL2R063 picture photo
Mfg. Part Number
L77DA15SOL2R063
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DA15SOL2R063.pdf
Availability of L77DA15SOL2R063
QUANTITY
L77DA15SOL2R063 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DA15SOL2R063
Internal Part NumberEIS-L77DA15SOL2R063
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DA15SOL2R063
Related LinksL77DA15, L77DA15SOL2R063 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DA15SOL2R063 Details Description
Related parts for L77DA15SOL2R063
RES 60.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.4PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS DBL ROW STR TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
5X2P MTINTSYS FEDLE datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
RES 213 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
4WALL TRIPOLARIZ HEADER 100 CONT datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 ACCESSORY datasheet.pdf
KEX12(B)A A A datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf