Amphenol Commercial Products L77DAG15SF179ARM5G
L77DAG15SF179ARM5G picture photo
Mfg. Part Number
L77DAG15SF179ARM5G
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DAG15SF179ARM5G.pdf
Availability of L77DAG15SF179ARM5G
QUANTITY
L77DAG15SF179ARM5G Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DAG15SF179ARM5G
Internal Part NumberEIS-L77DAG15SF179ARM5G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Industrial Solutions
Standard Package500
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DAG15SF179ARM5G
Related LinksL77DAG15S, L77DAG15SF179ARM5G Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DAG15SF179ARM5G Details Description
Related parts for L77DAG15SF179ARM5G
RES SMD 6.8K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 3A SMC datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 256TAP 100K 24TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 9A TO-268 datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf