Amphenol Commercial Products L77DC37S1AUN
L77DC37S1AUN picture photo
Mfg. Part Number
L77DC37S1AUN
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DC37S1AUN.pdf
Availability of L77DC37S1AUN
QUANTITY
L77DC37S1AUN Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DC37S1AUN
Internal Part NumberEIS-L77DC37S1AUN
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DC37S1AUN
Related LinksL77DC3, L77DC37S1AUN Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DC37S1AUN Details Description
Related parts for L77DC37S1AUN
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MINITEK 2MM CTW HOUSING SR datasheet.pdf
CIRCUIT JUMPER 2 CIRCUITS datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 8MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
DIN-POWER H015FS10,0C1-1 datasheet.pdf
RES 16K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A LONG GOLD datasheet.pdf