Amphenol Commercial Products L77DFA15S1ATNRM6
L77DFA15S1ATNRM6 picture photo
Mfg. Part Number
L77DFA15S1ATNRM6
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DFA15S1ATNRM6.pdf
Availability of L77DFA15S1ATNRM6
QUANTITY
L77DFA15S1ATNRM6 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFA15S1ATNRM6
Internal Part NumberEIS-L77DFA15S1ATNRM6
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFA15S1ATNRM6
Related LinksL77DFA15, L77DFA15S1ATNRM6 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFA15S1ATNRM6 Details Description
Related parts for L77DFA15S1ATNRM6
IC REG LDO 5V 1A DPAK datasheet.pdf
BANANA PLUG 2MM RED datasheet.pdf
IC TEMP SNSR PROG 2.7V 8DIP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
TB11 GLAND PLATE TOP ST PAI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf