Amphenol Commercial Products L77DFAG15S
L77DFAG15S picture photo
Mfg. Part Number
L77DFAG15S
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L77DFAG15S.pdf
Availability of L77DFAG15S
QUANTITY
L77DFAG15S Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFAG15S
Internal Part NumberEIS-L77DFAG15S
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureCable Side (4-40)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFAG15S
Related LinksL77DF, L77DFAG15S Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFAG15S Details Description
Related parts for L77DFAG15S
IC REG LDO 1.5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 86MM datasheet.pdf
SMD-8 SSR DUAL 1 FORM B datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W MELF datasheet.pdf