Amphenol Commercial Products L77DFAH15S
L77DFAH15S picture photo
Mfg. Part Number
L77DFAH15S
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DFAH15S.pdf
Availability of L77DFAH15S
QUANTITY
L77DFAH15S Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DFAH15S
Internal Part NumberEIS-L77DFAH15S
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DFAH15S
Related LinksL77DF, L77DFAH15S Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DFAH15S Details Description
Related parts for L77DFAH15S
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CTCLR PWM SMPS CM UVLO 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 70KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf