Amphenol Commercial Products L77SDA15SA4CH3FC309
L77SDA15SA4CH3FC309 picture photo
Mfg. Part Number
L77SDA15SA4CH3FC309
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77SDA15SA4CH3FC309.pdf
Availability of L77SDA15SA4CH3FC309
QUANTITY
L77SDA15SA4CH3FC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDA15SA4CH3FC309
Internal Part NumberEIS-L77SDA15SA4CH3FC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M3)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDA15SA4CH3FC309
Related LinksL77SDA15S, L77SDA15SA4CH3FC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDA15SA4CH3FC309 Details Description
Related parts for L77SDA15SA4CH3FC309
IC REG LDO 4V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 230VAC TERM datasheet.pdf
IC REG DRIVER 14BIT SSTL 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SSD 30GB SATA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER HI VOLT 400V 10 datasheet.pdf