OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
LA E67F-BACA-24-3A4B-Z picture photo
Mfg. Part Number
LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED AMBER CLEAR 4PLCC SMD
Datasheet Download
LA E67F-BACA-24-3A4B-Z.pdf
Availability of LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
QUANTITY
LA E67F-BACA-24-3A4B-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
Internal Part NumberEIS-LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorAmber
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating2675mcd
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.15V
Current - Test50mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant617nm
Wavelength - Peak624nm
Features-
Package / Case4-PLCC
Supplier Device Package4-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)2.10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
LA E67F-BACA-24-3A4B-Z Details Description
Related parts for LA E67F-BACA-24-3A4B-Z
SWITCH BCD ROTARY DIP T/H 50V datasheet.pdf
SW ROTARY SP 200MA 0.5" 30V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 300MA 220 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf