Taiyo Yuden LAV35VB471J
LAV35VB471J picture photo
Mfg. Part Number
LAV35VB471J
Brief Description
FIXED IND 470UH 80MA 17 OHM TH
Datasheet Download
LAV35VB471J.pdf
Availability of LAV35VB471J
QUANTITY
LAV35VB471J Order Process
Ship out your order
Specifications of LAV35VB471J
Internal Part NumberEIS-LAV35VB471J
Material - Core-
Inductance470µH
Tolerance±5%
Current Rating80mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)17 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant3.4MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAV35VB471J
Related LinksLAV35, LAV35VB471J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAV35VB471J Details Description
Related parts for LAV35VB471J
RES 100M OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 50PPM datasheet.pdf
PHOTODIODE W/AMP HYBRID BLUE TO datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 2V 20% 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-100 PSI datasheet.pdf
RES 62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING FIBERGLASS NATURAL 500' datasheet.pdf
RES SMD 4.22M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 10% 400 VDC RADI datasheet.pdf