OSRAM Opto Semiconductors, Inc. LB T673-L2N1-25-Z
LB T673-L2N1-25-Z picture photo
Mfg. Part Number
LB T673-L2N1-25-Z
Brief Description
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD
Datasheet Download
LB T673-L2N1-25-Z.pdf
Availability of LB T673-L2N1-25-Z
QUANTITY
LB T673-L2N1-25-Z Order Process
Ship out your order
Specifications of LB T673-L2N1-25-Z
Internal Part NumberEIS-LB T673-L2N1-25-Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyLED Indication - Discrete
SeriesAdvanced Power TOPLED®
PackagingTape & Reel (TR)
ColorBlue
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating24.75mcd
Lens Style/SizeRound with Flat Top, 2.40mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.1V
Current - Test10mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Wavelength - Dominant471nm
Wavelength - Peak466nm
Supplier Device Package2-PLCC
Size / Dimension3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max)2.10mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LB T673-L2N1-25-Z
Related LinksLB T673-, LB T673-L2N1-25-Z Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
LB T673-L2N1-25-Z Details Description
Related parts for LB T673-L2N1-25-Z
ICL 7 OHM 20% 15A 30MM datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf