Taiyo Yuden LBC3225T330MR
LBC3225T330MR picture photo
Mfg. Part Number
LBC3225T330MR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 300MA 410 MOHM
Datasheet Download
LBC3225T330MR.pdf
Availability of LBC3225T330MR
QUANTITY
LBC3225T330MR Order Process
Ship out your order
Specifications of LBC3225T330MR
Internal Part NumberEIS-LBC3225T330MR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLB Series Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)410 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant13MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.106" (2.70mm)
Supplier Device Package1210
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LBC3225T330MR
Related LinksLBC322, LBC3225T330MR Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LBC3225T330MR Details Description
Related parts for LBC3225T330MR
CONN FFC BOTTOM 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC EEPROM COUNTER 237BIT M3.2-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PWR JACK 1.0X4.2MM SMT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.85V/2.9V 10DFN datasheet.pdf
GRIP DOUBLE EYE 1.50-1.74" 18" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.0V SOT23-3 datasheet.pdf
ATTENUATOR 3DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf
FUSE HEV LC 250VAC 50A PLUG IN datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2.5MM datasheet.pdf