Taiyo Yuden LBC3225T470KRV
LBC3225T470KRV picture photo
Mfg. Part Number
LBC3225T470KRV
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 320MA 670 MOHM
Datasheet Download
LBC3225T470KRV.pdf
Availability of LBC3225T470KRV
QUANTITY
LBC3225T470KRV Order Process
Ship out your order
Specifications of LBC3225T470KRV
Internal Part NumberEIS-LBC3225T470KRV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductLB Series Inductors
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, LB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±10%
Current Rating320mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)670 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant10MHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.106" (2.70mm)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LBC3225T470KRV
Related LinksLBC3225, LBC3225T470KRV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LBC3225T470KRV Details Description
Related parts for LBC3225T470KRV
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SEAL BOOT FOR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
VARISTOR 610V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 56 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf