Lattice Semiconductor Corporation LC4032ZC-75T48C
LC4032ZC-75T48C picture photo
Mfg. Part Number
LC4032ZC-75T48C
Brief Description
IC CPLD 32MC 7.5NS 48TQFP
Datasheet Download
LC4032ZC-75T48C.pdf
Availability of LC4032ZC-75T48C
QUANTITY
LC4032ZC-75T48C Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4032ZC-75T48C
Internal Part NumberEIS-LC4032ZC-75T48C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLTin/Lead Devices 23/Jun/2015
Standard Package250
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000Z
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal1.7 V ~ 1.9 V
Number of Gates-
Number of I/O32
Operating Temperature0°C ~ 90°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-LQFP
Supplier Device Package48-TQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4032ZC-75T48C
Related LinksLC4032Z, LC4032ZC-75T48C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4032ZC-75T48C Details Description
Related parts for LC4032ZC-75T48C
CONVER DC/DC 0.75 3.63V @ 6A SIP datasheet.pdf
COVER STR RELIEF BLA AH 12P OR datasheet.pdf
RES SMD 61.9KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SCR FAST SW 400V 150A TO200AB datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.9A 23 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf