Lattice Semiconductor Corporation LC4064C-5T100C
LC4064C-5T100C picture photo
Mfg. Part Number
LC4064C-5T100C
Brief Description
IC CPLD 64MC 5NS 100TQFP
Datasheet Download
LC4064C-5T100C.pdf
Availability of LC4064C-5T100C
QUANTITY
LC4064C-5T100C Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4064C-5T100C
Internal Part NumberEIS-LC4064C-5T100C
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000C
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.0ns
Voltage Supply - Internal1.65 V ~ 1.95 V
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature0°C ~ 90°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4064C-5T100C
Related LinksLC4064C, LC4064C-5T100C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4064C-5T100C Details Description
Related parts for LC4064C-5T100C
SENSOR 2000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 48V 1.04A 50W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DUAL ACCESS BASE datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf