Lattice Semiconductor Corporation LC4064C-75T44I
LC4064C-75T44I picture photo
Mfg. Part Number
LC4064C-75T44I
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP
Datasheet Download
LC4064C-75T44I.pdf
Availability of LC4064C-75T44I
QUANTITY
LC4064C-75T44I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4064C-75T44I
Internal Part NumberEIS-LC4064C-75T44I
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000C
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal1.65 V ~ 1.95 V
Number of Gates-
Number of I/O30
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4064C-75T44I
Related LinksLC4064C, LC4064C-75T44I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4064C-75T44I Details Description
Related parts for LC4064C-75T44I
CONN RECEPT 2POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS VERT BRDMNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 47K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf