Lattice Semiconductor Corporation LC4128V-75TN100I
LC4128V-75TN100I picture photo
Mfg. Part Number
LC4128V-75TN100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
LC4128V-75TN100I.pdf
Availability of LC4128V-75TN100I
QUANTITY
LC4128V-75TN100I Order Process
Ship out your order
Specifications of LC4128V-75TN100I
Internal Part NumberEIS-LC4128V-75TN100I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesispMACH® 4000V
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells128
Number of Gates-
Number of I/O64
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LC4128V-75TN100I
Related LinksLC4128V-, LC4128V-75TN100I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LC4128V-75TN100I Details Description
Related parts for LC4128V-75TN100I
IDC CABLE - CSR20G/AE20M/CSR20G datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.12A HOLD datasheet.pdf
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 32TQFN datasheet.pdf
AMBIENT LIGHT SENSOR 3MM 570NM datasheet.pdf
RES MO 2W 0.15 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE 8POS R/A FOR BOX datasheet.pdf