Lattice Semiconductor Corporation LCMXO1200C-5T100C
LCMXO1200C-5T100C picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO1200C-5T100C
Brief Description
IC CPLD 600MC 3.6NS 100TQFP
Datasheet Download
LCMXO1200C-5T100C.pdf
Availability of LCMXO1200C-5T100C
QUANTITY
LCMXO1200C-5T100C Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO1200C-5T100C
Internal Part NumberEIS-LCMXO1200C-5T100C
Standard Package90
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max3.6ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 3.465 V
Number of Gates-
Number of I/O73
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO1200C-5T100C
Related LinksLCMXO120, LCMXO1200C-5T100C Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
LCMXO1200C-5T100C Details Description
Related parts for LCMXO1200C-5T100C
RES SMD 261K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.4A 130 MOHM TH datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PARALLEL LP 28-SSOP datasheet.pdf
BACKSHELL 9POS Q-LOCK MET PLAS datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 96POS R/A GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONV 6W SIP DUAL OUT datasheet.pdf