Lattice Semiconductor Corporation LCMXO2-1200ZE-1TG144C
LCMXO2-1200ZE-1TG144C picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO2-1200ZE-1TG144C
Brief Description
IC CPLD 640MC 10.21NS 144TQFP
Datasheet Download
LCMXO2-1200ZE-1TG144C.pdf
Availability of LCMXO2-1200ZE-1TG144C
QUANTITY
LCMXO2-1200ZE-1TG144C Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO2-1200ZE-1TG144C
Internal Part NumberEIS-LCMXO2-1200ZE-1TG144C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMachXO2 Non-volatile Technology
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Cu Wire 01/Jul/2013
MachXO2 Family Datasheet 30/Sep/2013
PCN Assembly/OriginAlternate Qualified Test Site 30/Sep/2013
Alternate Assembly Revision B 17/Nov/2014
Alternate Assembly/Test Site 06/Oct/2014
Alternate Assembly/Test Site 14/Apr/2014
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.21ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Gates-
Number of I/O108
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO2-1200ZE-1TG144C
LCMXO2-1200ZE-1TG144C Details Description
Related parts for LCMXO2-1200ZE-1TG144C
HANDLE .625X.281" 10-32THR BRASS datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FERRULE 20AWG WHT 1 = 5000PCS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf