AVX Corporation LD025A221GAB2A
LD025A221GAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD025A221GAB2A
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
LD025A221GAB2A.pdf
Availability of LD025A221GAB2A
QUANTITY
LD025A221GAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD025A221GAB2A
Internal Part NumberEIS-LD025A221GAB2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD025A221GAB2A
Related LinksLD025A2, LD025A221GAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD025A221GAB2A Details Description
Related parts for LD025A221GAB2A
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 12 BIT 1US DAC S/O 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 17 RES 4.7K OHM 18SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK COVER 36POS datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf
SPRING,TORSION,L H WIND datasheet.pdf
FUSE 17.5KV 125A 3"DIN BROWN SEA datasheet.pdf