AVX Corporation LD025A330GAB2A
LD025A330GAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD025A330GAB2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
LD025A330GAB2A.pdf
Availability of LD025A330GAB2A
QUANTITY
LD025A330GAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD025A330GAB2A
Internal Part NumberEIS-LD025A330GAB2A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesLD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD025A330GAB2A
Related LinksLD025A3, LD025A330GAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD025A330GAB2A Details Description
Related parts for LD025A330GAB2A
RES SMD 8.2 OHM 5% 1W J BEND datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK RED 3/16" X 1000' datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC QUAD 8-BIT SERIAL D/A 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO252-3 datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 667MHZ 96BGA datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf