AVX Corporation LD031A121FAB2A
LD031A121FAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD031A121FAB2A
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
LD031A121FAB2A.pdf
Availability of LD031A121FAB2A
QUANTITY
LD031A121FAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD031A121FAB2A
Internal Part NumberEIS-LD031A121FAB2A
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD031A121FAB2A
Related LinksLD031A1, LD031A121FAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD031A121FAB2A Details Description
Related parts for LD031A121FAB2A
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
HS DOCK FIXED CONN 144CKT datasheet.pdf
TONE GENERATOR datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS datasheet.pdf