AVX Corporation LD031C122KAB4A
LD031C122KAB4A picture photo
Mfg. Part Number
LD031C122KAB4A
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
LD031C122KAB4A.pdf
Availability of LD031C122KAB4A
QUANTITY
LD031C122KAB4A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD031C122KAB4A
Internal Part NumberEIS-LD031C122KAB4A
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD031C122KAB4A
Related LinksLD031C1, LD031C122KAB4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD031C122KAB4A Details Description
Related parts for LD031C122KAB4A
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
IC TXRX RS485 LOWPWR 8-DIP datasheet.pdf
DEVICE ADAPTER FOR ICE2000 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MODULE MALE 1POS SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
FERRITE CHIP 6.8OHM 2500MA 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf