AVX Corporation LD031C332KAB2A
LD031C332KAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD031C332KAB2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
LD031C332KAB2A.pdf
Availability of LD031C332KAB2A
QUANTITY
LD031C332KAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD031C332KAB2A
Internal Part NumberEIS-LD031C332KAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)