AVX Corporation LD035A150JAB4A
LD035A150JAB4A picture photo
Mfg. Part Number
LD035A150JAB4A
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
LD035A150JAB4A.pdf
Availability of LD035A150JAB4A
QUANTITY
LD035A150JAB4A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD035A150JAB4A
Internal Part NumberEIS-LD035A150JAB4A
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD035A150JAB4A
Related LinksLD035A1, LD035A150JAB4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD035A150JAB4A Details Description
Related parts for LD035A150JAB4A
IC VOLT DETECTOR 4.4V TO-92 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X24V 240W datasheet.pdf
2MM HDM BP GP POL PN BA 144CKT datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf