AVX Corporation LD053A681JAB2A
LD053A681JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD053A681JAB2A
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
LD053A681JAB2A.pdf
Availability of LD053A681JAB2A
QUANTITY
LD053A681JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD053A681JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD053A681JAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD053A681JAB2A
Related LinksLD053A6, LD053A681JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD053A681JAB2A Details Description
Related parts for LD053A681JAB2A
IDC CABLE - MSR34K/MC34M/MPD34K datasheet.pdf
SWITCH SPDT 3A 40GF PCB 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.99A TO-205 datasheet.pdf