AVX Corporation LD061C332JAB2A
LD061C332JAB2A picture photo
Mfg. Part Number
LD061C332JAB2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 1206
Datasheet Download
LD061C332JAB2A.pdf
Availability of LD061C332JAB2A
QUANTITY
LD061C332JAB2A Order Process
Ship out your order
Specifications of LD061C332JAB2A
Internal Part NumberEIS-LD061C332JAB2A
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD061C332JAB2A
Related LinksLD061C3, LD061C332JAB2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
LD061C332JAB2A Details Description
Related parts for LD061C332JAB2A
TRANSDUCER 4-20MA 50PSI datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 127.05VC DO204AC datasheet.pdf
IC I/Q DEMOD AGC 20-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
C/A,62.5/125,DU,SC,MT/RJ,4M datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLIT MASK FOR NA40-14 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf