NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. LD6815TD/33P,125
LD6815TD/33P,125 picture photo
Mfg. Part Number
LD6815TD/33P,125
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5TSOP
Datasheet Download
LD6815TD/33P,125.pdf
Availability of LD6815TD/33P,125
QUANTITY
LD6815TD/33P,125 Order Process
Ship out your order
Specifications of LD6815TD/33P,125
Internal Part NumberEIS-LD6815TD/33P,125
Multiple Devices 25/Dec/2013
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Lighter Reels 02/Jan/2014
Standard Package3,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output150mA
Voltage - Dropout (Typical)0.25V @ 150mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.5V
Current - Limit (Min)200mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LD6815TD/33P,125
LD6815TD/33P,125 Details Description
Related parts for LD6815TD/33P,125
DIODE ZENER ARRAY 36V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN TUBING CONNECTION R/A PLAST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP INCH/REVERSE datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL GN/HER DIFF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf