Murata Electronics North America LDB15C101A2100F-001
LDB15C101A2100F-001 picture photo
Mfg. Part Number
LDB15C101A2100F-001
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LDB15C101A2100F-001.pdf
Availability of LDB15C101A2100F-001
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LDB15C101A2100F-001 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDB15C101A2100F-001
Internal Part NumberEIS-LDB15C101A2100F-001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LDB15C101A2100F-001 today.
SeriesLDB15C101A2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDB15C101A2100F-001
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDB15C101, LDB15C101A2100F-001 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDB15C101A2100F-001 Details Description
Related parts for LDB15C101A2100F-001
IC OPAMP SAMPLE HOLD 2MHZ 20PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.5A 135 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK MHV datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf