Murata Electronics North America LDB20C201A1795B-302
LDB20C201A1795B-302 picture photo
Mfg. Part Number
LDB20C201A1795B-302
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LDB20C201A1795B-302.pdf
Availability of LDB20C201A1795B-302
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LDB20C201A1795B-302 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDB20C201A1795B-302
Internal Part NumberEIS-LDB20C201A1795B-302
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LDB20C201A1795B-302 today.
SeriesLDB20C201A1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDB20C201A1795B-302
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDB20C201, LDB20C201A1795B-302 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDB20C201A1795B-302 Details Description
Related parts for LDB20C201A1795B-302
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 21.84MM datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 32CH 20MM P-P PNP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
DIODE GPP 2A 50V KBPM datasheet.pdf