Murata Electronics North America LDC20B190J2150G-720
LDC20B190J2150G-720 picture photo
Mfg. Part Number
LDC20B190J2150G-720
Datasheet Download
LDC20B190J2150G-720.pdf
Availability of LDC20B190J2150G-720
QUANTITY
LDC20B190J2150G-720 Order Process
Ship out your order
Specifications of LDC20B190J2150G-720
Internal Part NumberEIS-LDC20B190J2150G-720
Delivery TimeIn stock, ship LDC20B190J2150G-720 today.
SeriesLDC20B190J2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD1206
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDC20B190J2150G-720
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLDC20B190, LDC20B190J2150G-720 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LDC20B190J2150G-720 Details Description
Related parts for LDC20B190J2150G-720
DIODE ZENER 20V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO-262AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN 6V PNL MNT datasheet.pdf
RES 0.237 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf