Murata Electronics North America LDC541G5010B-100 1812 8P
LDC541G5010B-100   1812 8P picture photo
Mfg. Part Number
LDC541G5010B-100 1812 8P
Datasheet Download
LDC541G5010B-100 1812 8P.pdf
Availability of LDC541G5010B-100 1812 8P
QUANTITY
LDC541G5010B-100 1812 8P Order Process
Ship out your order
Specifications of LDC541G5010B-100 1812 8P
Internal Part NumberEIS-LDC541G5010B-100 1812 8P
Delivery TimeIn stock, ship LDC541G5010B-100 1812 8P today.
SeriesLDC541G5010B-10
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LDC541G5010B-100 1812 8P
MURATA Product CategoryMURATA Components
LDC541G5010B-100 1812 8P Details Description
Related parts for LDC541G5010B-100 1812 8P
SENS PRESSURE 29 PSI MAX MPAK datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SMV datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf