ST LDK120M11R
LDK120M11R picture photo
Mfg. Part Number
LDK120M11R
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 1.1V 0.2A SOT23-5
Datasheet Download
LDK120M11R.pdf
Availability of LDK120M11R
QUANTITY
LDK120M11R Order Process
Ship out your order
Specifications of LDK120M11R
Internal Part NumberEIS-LDK120M11R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsLDK120XX11 View All Specifications
Featured ProductLDK120 Low Drop Voltage Regulator
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output1.1V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - Input1.9 V ~ 5.5 V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LDK120M11R
Related LinksLDK12, LDK120M11R Datasheet, ST Distributor
LDK120M11R Details Description
Related parts for LDK120M11R
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 24-26 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
SMT 6P6C NO SHIELD 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 182 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf