Sensata Technologies/Airpax LELHK111-36313-60-V
LELHK111-36313-60-V picture photo
Mfg. Part Number
LELHK111-36313-60-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
LELHK111-36313-60-V.pdf
Availability of LELHK111-36313-60-V
QUANTITY
LELHK111-36313-60-V Order Process
Ship out your order
Specifications of LELHK111-36313-60-V
Internal Part NumberEIS-LELHK111-36313-60-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesLEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LELHK111-36313-60-V
Related LinksLELHK111-, LELHK111-36313-60-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
LELHK111-36313-60-V Details Description
Related parts for LELHK111-36313-60-V
TRIMMER 500 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 420 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W MONO D 8LLP datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.8KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 50ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 19POS GOLD datasheet.pdf