Taiyo Yuden LEM2520TR47J
LEM2520TR47J picture photo
Mfg. Part Number
LEM2520TR47J
Brief Description
FIXED IND 470NH 350MA 680 MOHM
Datasheet Download
LEM2520TR47J.pdf
Availability of LEM2520TR47J
QUANTITY
LEM2520TR47J Order Process
Ship out your order
Specifications of LEM2520TR47J
Internal Part NumberEIS-LEM2520TR47J
Material - Core-
Inductance470nH
Tolerance±5%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)680 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant350MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test25.2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LEM2520TR47J
Related LinksLEM252, LEM2520TR47J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LEM2520TR47J Details Description
Related parts for LEM2520TR47J
CONN HEADER 3POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4INP 3STATE 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 20A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf