Littelfuse LFG600151CDINR
LFG600151CDINR picture photo
Mfg. Part Number
LFG600151CDINR
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 15A DIN RAIL
Datasheet Download
LFG600151CDINR.pdf
Availability of LFG600151CDINR
QUANTITY
LFG600151CDINR Order Process
Ship out your order
Specifications of LFG600151CDINR
Internal Part NumberEIS-LFG600151CDINR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesLF
Fuseholder TypeBlock
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsClass G
Fuse Size0.406" Dia x 1.311" L (10.3mm x 33.3mm)
Number of Circuits1
Voltage600V
Current Rating15A
Mounting TypeDIN Rail
Orientation-
Termination StyleBox Lug
Contact Material-
Contact Finish-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFG600151CDINR
Related LinksLFG6001, LFG600151CDINR Datasheet, Littelfuse Distributor
LFG600151CDINR Details Description
Related parts for LFG600151CDINR
CONN HEADER .100 SINGL R/A 19POS datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf