Bivar, Inc. LFR-206B28V
LFR-206B28V picture photo
Mfg. Part Number
LFR-206B28V
Manufacturer
Product Category
LEDs - Lamp Replacements
Brief Description
LED 5MM 465NM BLUE CLR 28V SX6S
Datasheet Download
LFR-206B28V.pdf
Availability of LFR-206B28V
QUANTITY
LFR-206B28V Order Process
Ship out your order
Specifications of LFR-206B28V
Internal Part NumberEIS-LFR-206B28V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Lamp Replacements
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFR-206B28V
Related LinksLFR-2, LFR-206B28V Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
LFR-206B28V Details Description
Related parts for LFR-206B28V
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TIP SOLDER CHISEL DIM .063X.331" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 8BIT ADDRESSABLE LATCH 20SOIC datasheet.pdf
F6 WOVEN WRAP 3/4 BL 50' datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 550MA 160 MOHM datasheet.pdf
IC DRAM 288MBIT 300MHZ 144BGA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf