ST LFTVS10-1F3
LFTVS10-1F3 picture photo
Mfg. Part Number
LFTVS10-1F3
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 8VWM 13VC 4FLIPCHIP
Datasheet Download
LFTVS10-1F3.pdf
Availability of LFTVS10-1F3
QUANTITY
LFTVS10-1F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of LFTVS10-1F3
Internal Part NumberEIS-LFTVS10-1F3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsLFTVS10-1F3 View All Specifications
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesLFTVS, TRANSIL™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)8V
Voltage - Breakdown (Min)10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse350W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency200pF @ 1MHz
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-UFBGA, FCBGA
Supplier Device Package4-FlipChip (0.77x0.77)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LFTVS10-1F3
Related LinksLFTVS, LFTVS10-1F3 Datasheet, ST Distributor
LFTVS10-1F3 Details Description
Related parts for LFTVS10-1F3
STANDARD TIP W/STACK BANANA PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 10UQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 115V datasheet.pdf
BTS STD10A 5 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
GIG-ARRAY 11MM RECEPT 200POS datasheet.pdf