TDK Corporation LGJ12565TS-680M2R0-H
LGJ12565TS-680M2R0-H picture photo
Mfg. Part Number
LGJ12565TS-680M2R0-H
Brief Description
FIXED IND 68UH 2.4A 78.7 MOHM
Datasheet Download
LGJ12565TS-680M2R0-H.pdf
Availability of LGJ12565TS-680M2R0-H
QUANTITY
LGJ12565TS-680M2R0-H Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ12565TS-680M2R0-H
Internal Part NumberEIS-LGJ12565TS-680M2R0-H
FamilyFixed Inductors
SeriesLGJ12565TS-H
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating2.4A
Current - Saturation2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)78.7 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ12565TS-680M2R0-H
Related LinksLGJ12565TS, LGJ12565TS-680M2R0-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ12565TS-680M2R0-H Details Description
Related parts for LGJ12565TS-680M2R0-H
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RACK CABINET 29.62 X24.06X30.75" datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9467 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 320MA 1.25 OHM datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf