TDK Corporation LGJ12565TS-7R0N5R0-H
LGJ12565TS-7R0N5R0-H picture photo
Mfg. Part Number
LGJ12565TS-7R0N5R0-H
Brief Description
FIXED IND 7UH 5A 17.7 MOHM SMD
Datasheet Download
LGJ12565TS-7R0N5R0-H.pdf
Availability of LGJ12565TS-7R0N5R0-H
QUANTITY
LGJ12565TS-7R0N5R0-H Order Process
Ship out your order
Specifications of LGJ12565TS-7R0N5R0-H
Internal Part NumberEIS-LGJ12565TS-7R0N5R0-H
Material - CoreFerrite
Inductance7µH
Tolerance±30%
Current Rating5A
Current - Saturation5.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)17.7 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LGJ12565TS-7R0N5R0-H
Related LinksLGJ12565TS, LGJ12565TS-7R0N5R0-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
LGJ12565TS-7R0N5R0-H Details Description
Related parts for LGJ12565TS-7R0N5R0-H
RES ARRAY 4 RES 10M OHM 8SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 60V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB FP datasheet.pdf
OSC MEMS 38.88MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 9.6MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CTV 4C 4#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
33000UF 100V 76X146MM 85C 20000H datasheet.pdf