Taiyo Yuden LHL13TB222J
LHL13TB222J picture photo
Mfg. Part Number
LHL13TB222J
Brief Description
FIXED IND 2.2MH 400MA 2.2 OHM TH
Datasheet Download
LHL13TB222J.pdf
Availability of LHL13TB222J
QUANTITY
LHL13TB222J Order Process
Ship out your order
Specifications of LHL13TB222J
Internal Part NumberEIS-LHL13TB222J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesLH
PackagingTray
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2mH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq40 @ 252kHz
Frequency - Self Resonant700kHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test252kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.551" Dia (14.00mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LHL13TB222J
Related LinksLHL13, LHL13TB222J Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LHL13TB222J Details Description
Related parts for LHL13TB222J
IC DRIVER RELAY DUAL 30V 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMP POST 5V/3.3V 10-MSOP datasheet.pdf
IC XLATOR 9B LTCH ECL-TTL 28PLCC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 80M 32VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
LAMP INCAND THINLINE 28V datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE OVP 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf