Panduit LHS100Y1
LHS100Y1 picture photo
Mfg. Part Number
LHS100Y1
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HTSHRINK MARKER 1X2" YLW 250/RL
Datasheet Download
LHS100Y1.pdf
Availability of LHS100Y1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LHS100Y1 Order Process
Ship out your order
Specifications of LHS100Y1
Internal Part NumberEIS-LHS100Y1
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesPAN-CODE™
Packaging250 per Roll
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size1" x 2" (25.4mm x 50.8mm); Cable O.D. 0.33" ~ 1" (8.3mm ~ 25.4mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsPanduit Thermal Transfer Printer - PTR2E
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LHS100Y1
Related LinksLHS1, LHS100Y1 Datasheet, Panduit Distributor
LHS100Y1 Details Description
Related parts for LHS100Y1
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0402 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf